logo

برگزاری مداوم جایزه جمالزاده به آن اعتبار بین‌المللی می‌بخشد

طیبه صابری، از پذیرفته‌شدگان مرحله نخست جایزه جمالزاده در بخش داستان اصفهان می‌گوید: اگر داوری جایزه جمالزاده به حد کافی تخصصی باشد و این رویداد همه‌ساله برگزار شود می‌توان به کسب اعتبار بین‌المللی‌اش امیدوار بود.

به گزارش روابط عمومی جایزه جمالزاده، این مدرس دانشگاه در رشته ادبیات برگزاری جوایز ادبی کشورمان را این‌طور آسیب‌شناسی می‌کند: در کشور ما رویدادهای مثبت و سازنده بسیاری برگزار می‌شود اما به دلیل عدم انسجام یا تغییر در مدیریت و سیاست‌های کلی ارگان‌های فرهنگی در سال‌های بعد به بوته فراموشی سپرده می‌شود. اتفاقی که با همه وجود امیدوارم در مورد جایزه جمالزاده نیفتد و ما شاهد برگزاری مداوم و پی‌درپی این جایزه باشیم.

صابری، فراخوان جایزه را در یکی از سایت‌های فعال حوزه ادبیات دیده و به شرکت در بخش داستان اصفهان آن راغب شده است.
او تصمیم به نوشتن در بخش داستان اصفهان را برآمده از فضای شهری می‌داند: همه می‌دانند که اصفهان شهر هنر است و هیچ زبانی برای توصیف آن گویاتر از این زبان نیست. من همیشه دوست داشته‌ام گوشه‌ای از زیبایی‌های درونی این شهر عجیب را به تصویر بکشم و حالا داستان کوتاه انتخاب من شده است. به نظر من داستان کوتاه از زبانی نزدیک به زبان روز و زبان تفاهم مردم بهره می‌برد، نه به‌اندازه شعر دارای ابهام و پیچیدگی است و نه به درازای زمان است بلکه سیری طبیعی و نزدیک به زندگی روزانه ما دارد.

ارسال یک نظر