logo

جایزه ملی و استقبال جهانی

قائم مقام دبیر اجرایی جایزه جمالزاده، در نخستین نشست خبری این جایزه با بیان اینکه بنای کار ما براین است که سایت و دبیرخانه جایزه جمالزاده دائمی باشد اعلام کرد:‌ در مورد تمدید شدن یا نشدن مهلت ارسال آثار به این جایزه در روزهای آتی اطلاعات بیشتری منتشر خواهد شد.
محمد معماریان ادامه داد: برای مهاجرینی که ساکن اصفهان هستند و کد ملی ندارند نیز در سایت جایزه جمالزاده بخش کد گذرنامه دیده شده تا آن‌ها نیز بتوانند تجربه زیسته خود را در اصفهان برای ما ارسال کنند.
او با بیان اینکه تلاش برای حفظ محیط زیست یکی دغدغه های جدی این جایزه است، ادامه داد: تا حد ممکن کاغذ را از برنامه‌های خود حذف کرده و کوشیده‌ایم تمام بخش‌های ثبت نام و ارسال اثر به صورت مجازی و آنلاین باشد. نسخه‌ای که می‌بایست در اختیار نمایندگان مراکز فعال ادبی برای داوری اولیه قرار می‌گرفت نیز به واسطه سی دی و نه کاغذ تحویل آنان داده شد.
وی افزود: در حاشیه برگزاری این رویداد شاهد برگزاری آیین بزرگداشت سه داستان‌نویس بزرگ اصفهان و برپایی کارگاه‌های ادبی خواهیم بود و امیدواریم با مشارکت بخش‌های فرهنگی کشور بتوانیم از پتانسیل موجود برای هر چه بهتر برگزار شدن این جایزه بهره ببریم.
معماریان با اشاره به استقبال از این جایزه ابراز امیدواری کرد و گفت: این مسئله که اصفهانی‌های مقیم فرانسه، انگلیس، ترکیه، کانادا و دیگر کشورهای جهان همچنین دیگر ایرانیانی که به اصفهان سفر کرده بودند اکنون از کشورهای مختلف داوطلب شرکت در این جایزه شده‌اند برای ما بسیار ارزشمند است و امید ما را در برگزاری دو چندان می کند.
قائم مقام دبیر اجرایی جایزه جمالزاده همچنین حضور اقلیت های دینی و قومیت‌های مختلف کشور را در این جایزه یادآور شد و اظهار کرد: به دلیل آنلاین بودن مراحل ثبت نام حتی از دورافتاده‌ترین نقاط کشور برای ما آثاری ارسال شد که مایه دلگرمی است و خرسندیم که اهل سنت، مسیحیان و قومیت های گوناگون کشور نیز با این جایزه ارتباط برقرار کرده و داوطلب شرکت در آن شده‌اند.

ارسال یک نظر