logo

معرفی نامزدهای بخش “آزاد” جایزه جمالزاده

22 نویسنده به مرحله نهایی داوری بخش آزاد جایزه جمالزاده راه یافتند.

به گزارش روابط عمومی جایزه جمالزاده، دبیر جایزه جمالزاده با اعلام این خبر گفت: بخش آزاد، زمینه‌ای جدی برای نشان دادن طبع خلاق و هوشمند نویسندگان در عرصه داستان است و از همین رو ما تأکید داشتیم حتماً در جایزه جمالزاده وجود داشته باشد.

رضا روحانی درباره ویژگی داستان‌های رسیده به بخش آزاد ادامه داد: نکته جالب در بخش آزاد کثرت آثار خوب بود که کار داوری را مشکل می‌کرد. علاوه بر اینکه داستان‌های ارائه‌شده در این بخش بسیار متنوع بود. تنوعی که هم در فرم و هم در محتوا قابل‌توجه بود. البته در برخی موارد داستان‌ها را می‌شد کوتاه‌تر نوشت. علاوه بر اینکه در فضای داستان‌های این بخش گاهی با آلودگی‌های کلامی روبه‌رو بودیم و فارسی صحیح را نمی‌دیدیم و این جریان نکته مهمی را به ما یادآوری می‌کرد: ما برای فارسی شکر است می‌نویسیم.

او در ادامه فهرست نامزدهای بخش نهایی داستان آزاد را ارائه کرد: انوشه منادی،‌ علی یزدانی نجف‌آبادی،‌ ناهید عصمتی،‌ سعید عابدی، مجتبی مقدم،‌ سولماز اسعدی،‌ کتایون صهبا، امین اطمینان،‌ احمد مولوی،‌ سولماز شبانی، ‌عطیه خراسانی،‌ علی نیک جو،‌ مانلی آذرمهر،‌ زهرا مهاجری کاشانی،‌ مجتبی شول افشار زاده،‌ مجتبی هژبری،‌ معصومه قدردان،‌عطیه جوادی راد،‌ کاظم آقایی،‌سعید تیموری،‌ زهرا نی چین و امین کریمی نویسندگانی هستند که نفرات برتر طبق وعده قبلی در روز اختتامیه از جمعشان معرفی خواهند شد.

‌روحانی سپس اسامی هیئت‌داوران بخش آزاد جایزه جمالزاده را این‌طور معرفی کرد:‌ شاپور بهیان،‌ مریم حسینیان،‌ ناهید طباطبایی، مهدی ربی و سیاوش گلشیری داورانی هستند که داستان‌های بخش آزاد جایزه جمالزاده را خوانش کرده‌اند.

نخستین دوره جایزه جمالزاده به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در سه بخش داستان آزاد، داستان اصفهان و زندگی نگاره‌های اصفهان در حال برگزاری است. فراخوان این جشنواره مهرماه امسال اعلام و با استقبال بالای مخاطبان در شهرهای مختلف و حتی توسط ایرانیان خارج از کشور روبه‌رو شد، به‌طوری‌که بیش از 1500 اثر به دبیرخانه جایزه رسید و برای اولین بار گروه بزرگی از نویسندگان و نمایندگان انجمن‌های داستان‌نویسی فعال در اصفهان دست‌به‌دست هم دادند و انتخاب در گروه‌های دونفره، سه نفره و چهار نفره انجام شد تا به مرحله اعلام فینالیست‌ها رسید. مراسم اختتامیه این جایزه 29 بهمن‌ماه برگزار خواهد شد.

ارسال یک نظر