logo

پذیرفته‌شدگان جمالزاده

تعداد آثار پذیرفته شده در جایزه جمالزاده اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی جایزه جمالزاده، دبیر جایزه جمالزاده گفت:‌ جمعا 1547 اثر به دبیرخانه جایزه جمالزاده ارسال شد که شامل 978 اثر در بخش داستان آزاد، 411 اثر در بخش داستان اصفهان و 158 زندگی نگاره بود و از این تعداد پذیرای 69 داستان در بخش آزاد، 47 اثر در بخش داستان اصفهان و 25 زندگی نگاره هستیم که متقاضیان می توانند جهت دیدن اسامی به سایت جایزه به نشانی www.jamalzadehaward.ir و یا آدرس کانال تلگرامی این جایزه @jamalzadehaward مراجعه نمایند.
رضا روحانی ادامه داد: با دریافت این 1547 اثر می توانیم بگوییم آرشیو کوچکی از داستان های ایرانی که تقریبا امسال نوشته شده را جمع آوری کرده ایم.
او سپس درباره سطح کیفی آثار رسیده گفت: طبیعی است که در این گونه مسابقات چون نویسندگان جوان و جدید اثر ارائه می کنند ما با تنوع روبه رو باشیم اما طبق گفته داوران آنچه خیلی به چشم می آید این است که شور و شوق نوشتن در نویسندگان بسیار زیاد بوده است و با این وجود انتخاب از بین آثار اصلا کار ساده ای نبود.
روحانی سپس معیارهای انتخاب هیات داوران را اینطور شرح داد: در بخش داستان اصفهان چون محوریت با اصفهان بود تا حدی نشانه های اصفهان در آثار برجسته شده بود که داستان‌ها را خیلی سخت می‌شد از هم تفکیک کرد. در زندگی نگاره‌ها بر مبنای قدرت روایت نویسنده در ارائه روایتی خواندنی اما واقعی کار را پیش بردیم. در بخش آزاد با توجه به نداشتن محوریت اصفهان درصدد پیدا کردن داستان‌های خلاقانه‌تر و تکنیکی‌تر بودیم تا قدرت‌های نویسندگی را پیدا کنیم. به طور کلی رعایت عناصر داستانی مثل ماجرا داشتن، تعلیق و نگاه خلاقانه و به روز بودن اثر مد نظر بود.
دبیر جایزه جمالزاده سپس در رابطه با ترکیب هیأت انتخاب و داوری جایزه گفت: برای اولین بار، تیم بزرگی از نویسندگان و نمایندگان انجمن های داستان نویسی فعال در اصفهان دست به دست هم دادند و انتخاب در گروه های 2 نفره، سه نفره و چهار نفره انجام شد.
روحانی همچنین در پایان به برگزاری مراسم اختتامیه جایزه جمالزاده توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در بهمن ماه امسال اشاره کرد.

ارسال یک نظر