logo

کتاب آثار برگزیده دوره دوم جمال‌زاده رونمایی شد

از مجموعه داستان‌های برگزیده دوره دوم جایزه ادبی جمال‌زاده رونمایی شد.
در برنامه «کتاب و ادبیات»، آیین رونمایی از کتاب‌های دفتر تخصصی ادبیات و زبان و مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان که به مناسبت هفته فرهنگی اصفهان برگزار شد، از این کتاب رونمایی شد.
در این برنامه، مجید قیصری، دبیر جایزه دوم جمال‌زاده در پیامی ویدئویی گفت: جایزه‌های ادبی ملی معمولاً شروع خوبی دارند، اما در طول زمان دچار مشکلاتی می‌شوند.
او اشاره کرد که اسطوره شهرهای بزرگی چون اصفهان، لیاقت جشنواره‌های مختلف دارند که در آن‌ها، زوایای مختلف تاریخی و فرهنگی شهر کاوش شود.
قیصری از این هم گفت که دوره دوم جایزه ادبی جمال‌زاده، در ابتدا سه بخش داستان آزاد، داستان اصفهان و زندگی‌نگاره اصفهان داشت و بعداً با شیوع کرونا، بخش زندگی‌نگاره کرونا هم به آن اضافه شد تا به ثبت تاریخ و تجربه‌های مربوط به این بیماری کمک شود.
به گفته قیصری، 1400 اثر به دبیرخانه دوره دوم جشنواره رسید که بیشترین آن‌ها، مربوط به بخش داستان آزاد بود و بخش‌های داستان اصفهان، زندگی‌نگاره اصفهان و زندگی‌نگاره کرونا، به ترتیب در رتبه‌های بعدی تعداد اثر بودند.
او توضیح داد که در این دوره، 24 داور حضور داشتند و به دلیل حضور داورها در شهرهای مختلف و ارتباط نداشتن آن‌ها با همدیگر به دلیل شرایط ناشی از کرونا، نتایج جشنواره بر اساس رتبه‌بندی داورها مشخص شد و این موضوع منجر به این شد که یک نفر به‌صورت هم‌زمان، رتبه اول دو بخش داستان اصفهان و داستان آزاد و یک نفر دیگر هم رتبه سوم این دو بخش را به دست آورد.

ارسال یک نظر