logo

347 اثر متقاضی شرکت در جایزه جمالزاده شدند

مهلت ارسال آثار تا 20 آذر ماه است

قائم مقام دبیر ادبی جایزه جمالزاده در نشست مطبوعاتی این جایزه که صبح امروز در کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار شد اظهار کرد: سال ۱۳۰۰ نخستین داستان کوتاه مدرن ایران توسط جمالزاده نوشته شد و اکنون ۹۷ سال از آن تاریخ می‌گذرد‌. حیف است که جایزه‌ای ادبی در اصفهان برگزار شود اما نامی از جمالزاده در آن نباشد.
الهه رضایی سپس با اشاره به استقبال بی سابقه از این جایزه گفت: مهلت ارسال آثار تا ۲۰ آذرماه است و هنوز برای ارسال اثر فرصت باقی است ولی تا این لحظه ۴۳۷ اثر به دبیرخانه جایزه رسیده و ثبت نام با سرعت قابل ملاحظه ای همچنان ادامه دارد.
مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان سازمان فرهنگی اجتماعی گفت: همانطور که در فراخوان هم اعلام شد جایزه جمالزاده شامل بخش های داستان کوتاه آزاد،‌ داستان کوتاه اصفهان و زندگی‌نگاره های اصفهان است که در این بخش روایت های واقعی از تجربه زندگی در اصفهان و یا سفر به این شهر به شکل ناداستان خواهیم بود و تمام نویسندگان فارسی با هر مدیومی می توانند آثارشان را برای ما بفرستند.
او با اشاره به اهمیت بخش زندگی‌نگاره ها در این جایزه ادامه داد: این بخش به نوعی جمع آوری تجربه‌های زیسته ناظر بر شهر است که می تواند برای هر کلان شهری قابل اهمیت باشد. هر کس که روزی در این شهر قدم زده می‌تواند درباره آن‌ بنویسد و با نوشتن از زندگی‌نگاره‌های اصفهان، این شهر را به جهان معرفی کند.
رضایی تاکید کرد: در راستای تسهیلگری و بهره بردن از مشارکت مردمی از تمام مراکز فعال و معتبر حوزه ادبیات شهر خواسته شد تا نمایندگانی را به دبیرخانه جایزه معرفی کنند و داوری اولیه آثار رسیده به این نمایندگان سپرده شد.
او ادامه داد:‌ دوره نخست هر جایزه‌ای معرفی کننده سایر دوره‌های آن است، بر همین اساس معرفی و حمایت مادی و معنوی هر چه بیشتر از این دوره می‌تواند نقش بهتری در پیش‌برد آن داشته باشد.
وی در پایان، زمان برگزاری آیین اختتامیه این رویداد را سوم و چهارم بهمن ماه اعلام کرد و گفت با توجه به اینکه هنوز زمان برای مهلت ارسال اثر باقی است علاقه مندان می توانند برای شرکت در جایزه و کسب اطلاعات بیشتر به آدرس ما به نشانی jamalzadehaward.ir مراجعه نمایند.

ارسال یک نظر